DZIEŃ EUROPEJSKI

 

 

 

 

             Jak co roku, w dniu 15 czerwca 2015r. w naszej szkole miał miejsce Dzień Europejski. Z tej okazji uczniowie wraz z opiekunami przygotowali apel, którego celem było przybliżenie społeczności szkolnej tematyki związanej z Unią Europejską i krajami wchodzącymi w jej skład oraz przywitaniem delegacji z Niemiec, z miasta Lüneburg.
         Uczniowie przybliżyli gościom położenie Polski, miejsca warte obejrzenia, nasze województwo oraz miasto i gminę Chmielnik. Po zakończonej akademii nasi goście zostali zaproszeni na degustację typowo polskich potraw. Syci i pełni wrażeń po szkolnym apelu przybysze udali się na zwiedzanie naszego kraju przy finansowym wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży z siedzibą w Warszawie.