Z WIZYTĄ  W STRAŻY

 

 

 

                            W ramach realizacji programu orientacji zawodowej i poznania lokalnego rynku pracy, uczniowie klasy III D wybrali się do Państwowej Straży Pożarnej w Chmielniku aby z bliska przyjrzeć się pracy strażaków. Uczniowie zostali oprowadzeni po jednostce, zwiedzili m.in. stanowisko dowodzenia, które wzbudziło duże zainteresowanie. Dokładnie obejrzeli wozy strażackie i ich najnowsze wyposażenie, sprzęt gaśniczy oraz sprzęt ratownictwa medycznego. Chętni uczniowie mieli możliwość przymierzenia stroju ochronnego, obowiązującego podczas akcji gaśniczych, brali także udział w pokazie udzielania pomocy poszkodowanemu w wypadku drogowym. Podczas spotkania młodzież poznała struktury Państwowej Straży Pożarnej, dowiedziała się jak funkcjonują Jednostki Ratowniczo - Gaśnicze ale także jak wygląda codziennie praca w straży pożarnej i jakie wymagania stawiane są kandydatom na strażaka. Uczestnicy z zainteresowaniem wysłuchali faktów i ciekawostek z akcji strażackich.