KONKURS WIEDZY
O UNII EUROPEJSKIEJ I PAŃSTWACH EUROPY

 

 

             Jak co roku, w dniu 26 maja 2015roku odbył się w naszej szkole wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej i państwach Europy oranizowany przez nauczycili geografii.
           W konkursie uczestniczył jeden, wytypowany przez uczniów przedstawiciel z każdej klasy, ze wszystkich trzech poziomów edukacyjnych.


Celem konkusu było:
- popularyzowanie idei integracji uropejskiej  wśród uczniów gimnazjum,
- przybliżenie wiedzy o U.E. i państwach Europy,
- szerzenie wśród uczniów wiedzy o krajach różniących się m.in. kulturą oraz językiem lecz prowadzących wspólną politykę gospodarczą i społeczną.

 

Zwycięzcy konkursu
1. Wiktoria Dzierżak kl. II a
2. Wiktoria Misztal kl. III b
3. Dominik Doroz kl. II e