WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA
W 2015 ROKU
W dniach 12- 19.06.2015r nasza szkoła po raz drugi będzie gospodarzem wymiany polsko-niemieckiej ze szkołą Christiani Schule z Lunenburga. Pierwsza część programu tegorocznej wymiany będzie miała miejsce w Chmielniku, Krakowie i Zakopanem. W ciągu wspólnie spędzonego tygodnia młodzież z naszej szkoły i szkoły partnerskiej z Niemiec, będzie miała okazję brać udział we wspólnych zajęciach szkolnych , grach i zawodach sportowych oraz poznawać piękno polskiej przyrody w trakcie spływów kajakowych i wędrówek po tatrzańskich szlakach turystycznych. Warto dodać, że w trakcie pobytu w Chmielniku młodzież niemiecka zamieszka w domach swoich kolegów i analogicznie nasi uczniowie będą przyjęci przez rodziny niemieckie z Lunenburga w czasie drugiej części programu, która będzie miała miejsce od 3 do 9 lipca 2015 r.
Lunenburg to piękne 80-tysięczne miasto w Nadrenii – Westfalii o bogatej historii, należące do związku miast hanzeatyckich.
Wymiana będzie miała miejsce przy finansowym wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży z siedzibą w Warszawie.
