WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA
W 2015 ROKU

 

 

             W dniach 12- 19.06.2015r nasza szkoła po raz drugi będzie gospodarzem   wymiany polsko-niemieckiej ze szkołą Christiani Schule z Lunenburga. Pierwsza część programu tegorocznej wymiany będzie miała miejsce  w Chmielniku, Krakowie i Zakopanem. W ciągu wspólnie spędzonego  tygodnia młodzież z naszej szkoły i szkoły partnerskiej  z  Niemiec, będzie miała okazję brać udział we wspólnych zajęciach szkolnych , grach i zawodach sportowych oraz poznawać piękno polskiej przyrody w trakcie spływów kajakowych i wędrówek po tatrzańskich szlakach turystycznych. Warto dodać, że w trakcie pobytu w Chmielniku młodzież niemiecka zamieszka w domach swoich kolegów i analogicznie nasi uczniowie będą przyjęci przez rodziny niemieckie z Lunenburga w czasie drugiej części programu, która będzie miała miejsce  od 3 do 9 lipca 2015 r.

Lunenburg to piękne  80-tysięczne miasto w Nadrenii – Westfalii o bogatej historii, należące do związku miast hanzeatyckich.

Wymiana będzie miała miejsce przy finansowym wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży z siedzibą w Warszawie.